A férfi öltözék legfontosabb része a cipő. A jó cipő és a jó ruha szervesen összetartozik, hiszen a legjobb cipő sem pótolhatja teljesen a ruhatár hiányosságait.
Mind ez talán túlzásnak tűnik, de szándékosan hívják fel hangsúlyosan a figyelmet a cipő rendkívül fontos szerepére, (itt említeném meg, de nem utolsó sorban a minőségi zokni fontosságát is, hiszen nagyon nem mindegy, hogy mi fedi a lábunkat egész napos viselet során.)
A jó cipő a legjobb bőrből, nagy műgonddal és jórészt kézzel készül. Ez a hármas szabály mindenfajta lábbelire érvényes, a mokaszinra ép úgy, mint a rámán varrott cipőre. Az utóbbiak a legkényelmesebbek, a legszebb formájúak, és a legtartósabbak.
Forrás: Bernhard Roetzel: A Gentleman
A rámán varrott cipő
A rámán varrott technológiát a legdrágább és a legtartósabb férficipőknél alkalmazzák. A rámán varrott cipők előnye, hogy javíthatóak, rugalmasak, megtartják a formájukat, belehelyezhető a láb formájára készült talpbetét és nagyon kényelmes. Kézi rámán varrott talpfelerősítést ma már csak a drága luxus cipőknél alkalmazzák. Ezeket a cipőket teljes egészében kézzel készítik. A kézi varrás nagy türelmet, nagy tapasztalatot és kiváló anyagismeretet követel a cipész mestertől. A kézzel készített cipőknél, a cipőkészítéshez szükséges kaptafát a vevő lábméretének megfelelően készítik el.
Forrás: Alföldi cipő
Az öt alap férficipő típus:
Derby ( Blucher) az elegáns nyitott fűzésű cipő.
Oxfor: Elegáns zárt fűzési cipő.
Semi-Brogue Full-Brogue
Boot: Ez a cipőtípus félmagas.
Norvég: A derby peremes orr-résszel varrott változata
Loafer: Papucscipők alapeste: a penny loafer, ismert még a tessel loafer, a bojtos bőrszalaggal díszített, melynek nálunk makkos a neve.
Monk: fő jellemzője, hogy a cipő oldala, egy vagy két csattal záródik.
Hogy mit keres a férfi cipő a harisnya-zokni blogban? Tulajdonképpen rá szeretnék világítani arra a tényre, hogy a legfontosabb férfi cipő viselet után a minőségi zokni áll, fontossági sorrendben a cipő után..