Szerintem az elnevezéssel van gond, „férfi harisnyanadrág” mert, hogy a harisnyanadrágot női ruhadarabhoz asszociáljuk, így ezért nem igazán tarjuk férfias viseletnek. Én valójában „férfi hosszú szárú alsónak” nevezném. Ettől kezdve már nem lehet gond férfi hosszú szárú alsót kérni a szaküzletekben. Nagyon sok férfi visel rövid szárú alsót (boxer alsót). Nem értem, hogy mi abban a kivetni való, ha a hideg idő beálltával hosszú szárú alsót veszünk fel éppen úgy, mint ahogyan a rövid ujjú póló helyett felveszünk egy hosszú ujjút.
Itt nem szeretnék belemenni a „metroszexual” divatba sem a szexuális hovatartozásba.
Egyszerűen a férfi hosszú szárú alsó, praktikus és ésszerű viseletéről szeretném meggyőzni férfi embertársaimat. Főként azokat, akik télvíz idején hezitálnak, hogy a nadrágjuk alá mit vegyen fel, cicanadrágot, jégeralsót, vagy esetleg melegítő alsót?
Sportolóknak nem idegen a testhez simuló nadrág viselete főként gondolok itt a kerékpárosokra, futókra, gyors korcsolyásokra, síelőknek stb. nekik nem kel bizonyítani a fent le írt ruhadarab praktikumát.
Számtalan olyan hölgyekkel találkozom harisnya értékesítési munkám során, akik kizárólag csak nadrág alatt viselnek harisnyanadrágot, azt is csak hideg időszakban. Mért gondoljuk, hogy a férfiak kevésbé fázósak?
Férfi hosszú szárú alsó, lábfej nélküli, pamut alapanyagból.(Cicanadrág) Bokatex termék
Kedvcsinálásnak, íme néhány fotó:
David Beckham H&M underwear (férfi hosszú szárú alsó)
David Beckham H&M underwear (férfi boxer alsó)
Metroszexuál divat Photo: Mantyhose.net (Fashion Competition)
Az "ADRIAN" harisnya gyártó cég igen nagy választékban gyárt férfi hosszú alsókat.
A férfi hosszú szárú alsókban a kínálat egyre nagyobb. Nyugat-európában már teret hódított. Északon, kötelező a viselete kemény hideg téli napokon. Bízom bene hogy hazánkban is tért hódit majd ez a praktikus viselet.